DISCONTINUED - Intellian t80Q 3-axis Global Marine Satellite TV System w/ 85cm (33.5") Reflector & Universal Quad LNB (T3-91AQ)
calcActive())">
Out of stock
- BRAND:
- INTELLIAN
- MODEL:
- t80Q
- PART #:
- T3-91AQ
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- DISCONTINUED
- SKU:
- Intellian-t80Q-System-T3-91AQ
Specifications
| MODEL | t80Q |
|---|---|
| PART # | T3-91AQ |
| PRODUCT TYPE | SATELLITE TV |
| USAGE AREA | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| BRAND | INTELLIAN |
| USE TYPE | MARITIME |
| ACCESSORY TYPE | ANTENNA |
| ANTENNA SIZE | 85 cm (33.5 inch) |
| OPERATING TEMPERATURE | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| FREQUENCY | Ku BAND |
| WEIGHT | 82,2 kg (181,2 livres) |
| RADOME HEIGHT | 114 cm (44.9 inch) |
| RADOME DIAMETER | 113 cm (44.5 inch) |
Downloads
BROCHURES
(Size: 643.6 KB)
Write a Review