DISCONTINUED - Intellian t100W 3-axis Global Marine Satellite TV System w/ 105cm (41.3") Dish & WorldView LNB (T3-101AWS3)
calcActive())">
Out of stock
- BRAND:
- INTELLIAN
- MODEL:
- t100W
- PART #:
- T3-101AWS3
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- DISCONTINUED
- SKU:
- Intellian-t100W-TV-System
Specifications
| SHIPS FROM | SEOUL (SOUTH KOREA) |
|---|---|
| MODEL | t100W |
| PART # | T3-101AWS3 |
| PRODUCT TYPE | SATELLITE TV |
| USAGE AREA | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| BRAND | INTELLIAN |
| USE TYPE | MARITIME |
| ACCESSORY TYPE | ANTENNA |
| ANTENNA SIZE | 105 cm (41.3 inch) |
| OPERATING TEMPERATURE | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| WEIGHT | 93,9 kg (207 lb) |
| RADOME HEIGHT | 151.0 cm (59.63 inch) |
| RADOME DIAMETER | 138 cm (54.3 inch) |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-band: 10.7 ~ 12.75 GHz |
| AZIMUTH RANGE | 680º |
| RF OUTPUT | DUAL / QUAD OUTPUT |
Downloads
USER MANUALS
(Size: 22.2 MB)
BROCHURES
(Size: 677.6 KB)
(Size: 155 KB)
Write a Review