Intellian i3 Marine Satellite TV System + Directv H24 Receiver (B4-309SDT)
In stock
- BRAND:
- INTELLIAN
- MODEL:
- i3
- PART #:
- B4-309SDT
- ORIGIN:
- South Korea
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Intellian-B4-309SDT
Elevate your marine entertainment experience with the Intellian i3 Marine Satellite TV System and DIRECTV H24 Receiver. This powerful combination delivers crystal-clear picture quality and reliable reception, even in the most challenging marine environments. The compact and durable i3 antenna ensures seamless satellite signal acquisition, while the DIRECTV H24 receiver provides a user-friendly interface and access to a wide range of channels.
Ā
Specifications
| MODEL | i3 |
|---|---|
| PART # | B4-309SDT |
| PRODUCT TYPE | SATELLITE TV |
| USAGE AREA | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| BRAND | INTELLIAN |
| NETWORK | DIRECTV |
| USE TYPE | MARITIME |
| ACCESSORY TYPE | SYSTEM |
| ANTENNA SIZE | 37 cm (14.6 inch) |
| OPERATING TEMPERATURE | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| FREQUENCY | Ku BAND |
| WEIGHT | 9.0 kg (19.8 pounds) |
| RADOME HEIGHT | 44 cm (17.3 inch) |
| RADOME DIAMETER | 43 cm (16.9 inch) |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-bandļ¼ 10.7 ~ 12.75 GHz |
| MINIMUM EIRP | 50 dBW |
| AZIMUTH RANGE | 680Āŗ |
| ELEVATION RANGE | 10° ~ 80° |
| SHIP'S MOTION | Roll ±25º, Pitch ±15º |
| ROLL & PITCH RESPONSE RATE | 60° / sec |
| TURNING RATE | 60° / sec |
| VESSEL SIZE | 25 FEET |