Winegard Carry Out G3 Bell Portable Dish - Black (GM-9035)
Please Note: This antenna is only compatible with the Bell 6400 HD and Telus 6400 HD in Canada. The Winegard G3 will not work with newer receivers or PVRs.
In stock
- BRAND:
- WINEGARD
- MODEL:
- CARRY OUT G3
- PART #:
- GM-9035
- ORIGIN:
- United States
- Warranty:
- 2 YEARS PARTS 1 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Winegard-Carry-Out-Bell-G3-B
The Winegard Carry Out G3 Bell Portable Dish in Black is a sleek and portable satellite TV antenna designed for easy setup and use. This lightweight and durable dish provides crystal-clear satellite TV reception, making it perfect for camping, RVing, or any outdoor adventure. With its simple setup and reliable performance, the Carry Out G3 Bell is the ideal solution for entertainment on the go.
Specifications
| MODEL | CARRY OUT G3 |
|---|---|
| PART # | GM-9035 |
| PRODUCT TYPE | SATELLITE TV |
| BRAND | WINEGARD |
| NETWORK | BELL TV, DIRECTV, DISH NETWORK, TELUS SATELLITE TV |
| USE TYPE | PORTABLE |
| ACCESSORY TYPE | DISH |
| HEIGHT | 33 cm (13 pouces) |
| DIAMETER | 40,6 cm (16 pouces) |
| WEIGHT | 3,2 kg (7 lb) |
Feature
Winegard Carryout G2+ Features
- Compatible with multiple providers
- Easily switch providers at power inserter
- Powered over coax through power inserter
- Permanent & temporary mount options
- Fully automatic satellite acquisition
- Simple setup
- Multi-TV viewing
- Ultra-small and compact
- Easily switch providers between DIRECTV, DISH and Bell TV!
What's included
In The Box
- Carryout G2+ RV Satellite Antenna
- Easy-Grip Handle
- 25′ Coax Cable and 3′ Coax Cable
- Power Inserter
- Printed Documentation