Motorola DP-4401E Digital Two-Way Radio VHF
In stock
- BRAND:
- MOTOROLA
- MODEL:
- WAVE
- PART #:
- DP-4401E
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Motorola DP-4401E
The Motorola DP4401E is a powerful and versatile VHF digital two-way radio designed for demanding environments. This rugged and reliable device delivers crystal-clear audio, enhanced features, and robust performance. With integrated Bluetooth, Wi-Fi, and GPS capabilities, the DP4401E provides seamless connectivity and advanced features like location tracking and remote software updates.
Specifications
| MODEL | WAVE |
|---|---|
| PART # | DP-4401E |
| PRODUCT TYPE | TWO-WAY RADIO |
| BRAND | MOTOROLA |
| USE TYPE | HANDHELD |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 |
| LENGTH | 131 mm |
| WIDTH | 59 mm |
| DEPTH | 22 mm |