Starlink Aviation High Speed Satellite Internet Kit for Aircraft
calcActive())">
This is the fastest satellite internet device available with streaming speeds up to 100Mbps! Power source required.
Disponible
- MARCA:
- STARLINK
- MODELO:
- HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT
- DISPONIBILIDAD:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Starlink-Aviation-High-Speed-Kit
Starlink Maritime High Performance Satellite Kit Terminal for Boats
How to Setup and Install your Starlink Kit
Specifications
| MODELO | HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT |
|---|---|
| TIPO DE PRODUCTO | INTERNET SATÉLITE |
| ÁREA DE USO | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MARCA | STARLINK |
| RED | STARLINK |
| TIPO DE USO | AVIACIÓN |
| TIPO DE ACCESORIO | TERMINAL |
| TEMPERATURA DE FUNCIONAMIENTO | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| IDIOMAS SOPORTADOS | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 (TERMINAL), IP 56 (ANTENNA) |
| FRECUENCIA | Ka BAND, Ku BAND |
| CERTIFICACIONES | FCC |
| CONSTELACIÓN | MÁS DE 5000 SATÉLITES |
| LONGITUD | 575 mm |
| ANCHO | 575 mm |
| PROFUNDIDAD | 41 mm |
| PESO | 5.9 kg (13 lbs) without Cable; 6.7 kg (15 lbs) with 8 m (26.2 ft) Cable |
What's included
Write a Review