Intellian i3 Marine Satellite TV System for Dish Network and Bell TV with 3M and 15M RG6 Cables and Dish VIP211 HD Receiver (B4-309DNSB)
calcActive())">
Disponible
- MARCA:
- INTELLIAN
- MODELO:
- i3
- PARTE #:
- B4-309DNSB
- ORIGIN:
- Corea del Sur
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- DISPONIBILIDAD:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Intellian-B4-309DNSB
4.220,00 US$
3.376,00 US$
(B4-309DNSB) Intellian i3 US System + DISH/Bell MIM (with RG6 3m cable) + RG6 cable 15m + DISH HD Receiver (VIP211)
Specifications
| MODELO | i3 |
|---|---|
| PARTE # | B4-309DNSB |
| TIPO DE PRODUCTO | TELEVISIÓN SATELITAL |
| ÁREA DE USO | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| MARCA | INTELLIAN |
| RED | DISH NETWORK |
| TIPO DE USO | MARÍTIMO |
| TIPO DE ACCESORIO | SYSTEM |
| TAMAÑO DE ANTENA | 37 cm (14.6 inch) |
| TEMPERATURA DE FUNCIONAMIENTO | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| FRECUENCIA | Ku BAND |
| PESO | 9.0 kg (19.8 pounds) |
| RADOME HEIGHT | 44 cm (17.3 inch) |
| RADOME DIAMETER | 43 cm (16.9 inch) |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-band: 10.7 ~ 12.75 GHz |
| MINIMUM EIRP | 50 dBW |
| AZIMUTH RANGE | 680º |
| ELEVATION RANGE | 10° ~ 80° |
| SHIP'S MOTION | Roll ±25º, Pitch ±15º |
| ROLL & PITCH RESPONSE RATE | 60° / sec |
| TURNING RATE | 60° / sec |
| VESSEL SIZE | 25 FEET |
What's included
Intellian I3 US System + Dish-Bell Mim (With Rg6 3M Cable) + Rg6 Cable 15M + Dish HD Receiver (Vip211) (B4-309DNSB)
Write a Review